Pracownia Badania Snu

Lokalizacja:
parter głównego budynku Szpitala
 
Informacja: 
 
Wszystkie przyjęcia do Pracowni Badania Snu zostają wstrzymane do odwołania z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania sie koronawirusa COVID-19.
 
Pobierz pełną treść Zarządzenia w formacie .pdf
 
Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

 

Koordynator:

mgr Ewelina Szewczyk
 
 
Prosimy o zapoznanie się pacjenta z zalecenia dla chorych przed badaniem zaburzeń snu, która znajduje się na stronie Szpitala w zakładce ABC pacjenta  - przygotowanie do badań. 
 
 
Symptomem sugerującym zaburzenia snu jest objaw senności dziennej. Prawdopodobieństwo zaśnięcia w ośmiu codziennych sytuacjach ocenia specjalistyczny kwestionariusz: Skala Senności Epworth SSE
 Proponujemy wypełnić kwestionariusz SSE osobom, które chrapią, którym rodzina mówi o bezdechach w trakcie snu, którzy budzą się rano zmęczeni, zasypiają w ciągu dnia mimo woli. W przypadku uzyskania powyżej 9 punktów wskazana jest konsultacja z lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń snu.
Nasza pracownia posiada specjalistyczny sprzęt służący do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu, przede wszystkim w zespołach bezdechu sennego, hipowentylacji i otyłości oraz w chorobach oskrzelowo płucnych, głównie POCHP.
Możemy także diagnozować zaburzenia oddychania w chorobach restrykcyjnych klatki piersiowej oraz chorobach nerwowo mięśniowych. Badania wykonujemy na miejscu, oferując:
  • polisomnografię ograniczoną do oceny bezdechów śródsennych
  • polisomnografię pełną ( z EEG i oceną faz snu)
  • próbną aplikacje aparatów do leczenia zaburzeń oddychania: CPAP, aparat typu bilevel, respirator do nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.
 

                     

 

 

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.